תרגום מאנגלית לעברית

בשנים האחרונות הפך העולם לקטן יותר מאי פעם, והתקשורת עם אנשים מכל רחבי העולם זמינה כמעט בכל מקום ובתוך שניות ספורות בזכות האינטרנט. אך מחסום השפה הקיים בינינו לבין אנשים שאינם דוברים את שפתנו מחייב אותנו למצוא שפה משותפת שתאחד את כולם, בין אם מדובר בקשר אישי או קשר עסקי, כדי שנוכל לתקשר בטבעיות ובנוחות. בעידן האינטרנט והמחשבים, תפקיד השפה המאחדת ניתן ללא עוררין לשפה האנגלית. עקב סיבה זו ממש נלמדת האנגלית כשפה שנייה כמעט בכל מדינות העולם, שממשלותיהן מבינות את הצורך בשפה בסיסית משותפת לשם יצירת תקשורת בעולם המודרני.

אבל גם אם אתם בקיאים בשפה האנגלית ברמה המאפשרת לכם ליצור תקשורת טובה בחיי היומיום, עולה לעתים הצורך לבצע תרגום מאנגלית לעברית של החומרים שאתם עוסקים בהם, ובפעמים אחרות אתם נדרשים לבצע תרגום מעברית לאנגלית לטובת שותפיכם העסקיים, אתר אינטרנט וכדומה.

כאשר עושים תרגום אנגלי עברי (או בכיוון ההפוך) יש לבצע תרגום מקצועי וזהיר. אי אפשר סתם לקחת את הטקסט ולבצע תרגום מעברית לאנגלית באןפן אוטומטי, שכן אז התוצאה תהיה תרגום מילולי שבו מאבדים משמעויות רבות הנלוות לטקסט ומצויות בשפת המקור, בניואנסים שלה, בכפל המשמעויות וברבדים השונים. בדומה לעברית, אנגלית היא שפה עתיקה ומלאת מורכבויות המעניקות לה עושר אמיתי ומרתק, ולכן חשוב שהתרגום יהיה נאמן למקור ויעביר גם את המורכבויות האלו. תוכנות התרגום האוטומטי הנפוצות כעת באינטרנט לא פעם כושלות בתרגום טקסט פשוט; אפילו משפט פשוט כמו "The ship does not have enough life boats" (על האונייה אין מספיק סירות הצלה) מתורגם על ידי Google Translate כ"הספינה אין מספיק סירות חיים".

תרגום מאנגלית לעברית של טקסטים מקצועיים

דברים אלו נכונים גם כאשר מדובר בתרגום של טקסטים טכניים ומקצועיים, ולא רק כאשר מדובר בתרגום של טקסט ספרותי. תרגום מקצועי מביא בחשבון את הדברים המיוחדים בשפת המקור, ובטקסטים מקצועיים יש הרבה מאוד מושגים מקצועיים, משמעויות רלוונטיות לתחום המקצועי וכדומה. בכדי לספק טקסט מתורגם הנאמן למקור ומהווה תרגום טוב ושימושי, יש צורך להביא בחשבון את הניואנסים האלו, ולכן יש להפקיד את מלאכת תרגום הטקסט בידי איש מקצוע הבקיא בשפה המקצועית הרלוונטית. לדוגמה, מומלץ מאוד כי תרגום של טקסט רפואי ייעשה על ידי אדם הבקיא בתחום הרפואי המתורגם, וגם שולט באופן מלא בשפת המקור ובשפת היעד.

בניית אתר אינטרנט FrameworkAll Rights Reserved © Globus Translations 2005-2015