תרגום לעברית

העברית היא השפה הרשמית והעיקרית של מדינת ישראל ומקורה ממשפחת השפות השמיות. השפה העברית היא אחת השפות העתיקות בעולם, והיא התפתחה מלשון המקרא (אשר לפי מקורות שונים הייתה קיימת החל משנת 1200 לפני הספירה). השימוש בעברית המודרנית, כפי שהיא מוכרת לנו כיום, החל עם פעילותו של אליעזר בן יהודה להחייאה מחודשת של השפה העברית. באמצעות 'מילון העברית הישנה והחדשה' שיצא תחת עריכתו של בן אליעזר בשנת 1910, חודשו מושגים רבים בשפה ואלו תרמו להפיכתה של השפה העברית למודרנית יותר ולמותאמת במידה רבה יותר לחיי היום-יום.

השפה העברית היא בין השפות הבודדות בעולם הנכתבות מימין לשמאל, ובהתאם לכך, בעת תרגום משפות שונות לשפה העברית, משתנה כיווןהקריאה של הטקסט ויש ליישר אותו מימין לשמאל. בנוסף לכך, ניכרים הבדלים מהותיים בין השפה העברית לשפה שונות מבחינת הקיטון במספר המילים. לדוגמה, כאשר מתרגמים טקסט באנגלית לעברית, סביר להניח כי הוא יהיה קצר יותר בשל העובדה כי מושגים מסויימים בשפה האנגלית ניתנים לקיצור באמצעות שימוש בפחות מילים בשפה העברית. כל זאת, כמובן, מבלי לפגוע באיכות או במשמעות התוכן של הטקסט. של השימוש בתחיליות ובסיומות בעברית, לעומת מילות יחס באנגלית, נוצר שוני באורך הטקסט כאשר הוא מועבר בין שתי השפות. לדוגמה, המשפט "The long and winding road that leads to your door" יתורגם כ"הדרך הארוכה והמפותלת המובילה לדלתך" – הבדל של חמש מילים.

לחברת גלובוס תרגומים מגוון מתרגמים מנוסים ומקצועיים מישראל ומרחבי העולם כולו אשר נבחרו באופן ספציפי כדי לאפשר את מתן שירות התרגום הטוב ביותר ללקוחות השונים של החברה. מתוך ההבנה כי תרגום אינו העברת המלל משפה אחת לשניה, וכי יש חשיבות לקישורים ולתוכן של הטקסט, חברת גלובוס תרגומים מעוניינת להתאים במידה הרבה ביותר בין המתרגמ/ת ללקוח, במטרה ליצור עקביות ואחידות בין שפת המקור לשפת היעד של התרגום.

בתרגום לעברית, כמו לכל שפה אחרת, חשוב מאוד לזכור כי אדם השולט בשתי שפות אינו מתרגם.  תרגום לעברית הינו תהליך מורכב יותר מהמרה בין שפות, ומצריך היכרות עם השפה, המנהגים והתרבות של קהל היעד. מתרגם מקצועי המתרגם מעברית לעברית מודע היטב לשוני התחבירי בין השפות ולדקויות השפה, והינו בעל ניסיון וידע במלאכת התרגום, ומשום כך הוא יפיק תוצאה שתהיה קריאה, שוטפת, וחשוב מכל – מובנת יותר.

אנו נשמח להציג בפניכם את שיטת העבודה שלנו. צרו קשר עם צוות המכירות שלנו כדי שנוכל ללמוד על דרישותיכם.

אם הנכם מעוניינים לקבל הצעת מחיר לתרגום לעברית או תרגום מעברית - לחצו כאן, או התקשרו 074-7020207

בניית אתר אינטרנט FrameworkAll Rights Reserved © Globus Translations 2005-2015