תמלול

transcription_trans

תמלול


מטרת התמלול היא להפוך דברים מושמעים, בין אם הם נאמרים בו ברגע או בהקלטה, למילים כתובות ומודפסות.

התחומים העיקריים המצריכים ביצוע תמלול הם: תמלול של ישיבות, סרטים, ראיונות, כנסים, הרצאות, פרוטוקולים שנאמרו בעל פה בזמן דיונים, שיחות, סיפורי חיים וכדומה. יש גם הזקוקים לביצוע תמלול של שיחות טלפון, ֿהקלטות סתר וכדומה.

ביצוע תמלול איכותי הוא משימה מורכבת בהרבה ממה שחושבים רבים, שאינה כרוכה רק בהקשבה לאדם המדבר ובהעברת דבריו אל הכתב, ומחייבת לא פעם ציוד מתקדם יותר מאשר זוג אוזניות ומכשיר השמעה איכותי. למעשה, לשם ביצוע תמלול טוב יש צורך במספר כישורים והרגלי עבודה:

 • יש לבצע סינון רעשים והפרעות מהקולות, כדי שהתמלול ייעשה ממלל ברור ככל האפשר. דבר זה חשוב במיוחד כשמדובר בשיחות טלפוניות, שבהן עולה הסיכון לזיהוי מוטעה של צלילים, כמו למשל f ו-s. זו גם אחת הסיבות לשימוש באלפבית פונטי בחברות תעופה ומלונות, בשל הסיכון לטעות בפרטים קריטיים כמו שם לקוח או מספר טיסה.
 • יש לבצע התאמה בין המתמלל לסוג התמלול, כלומר לבחור מתמלל השולט בשפת ההקלטה ובתחום הספציפי שבו דן הקטע הקולי. כאשר יש צורך בתמלול + תרגום עדיף שהתמלול יבוצע על ידי מתרגם, בעל שליטה מלאה בשפת המקור ושפת היעד. וכאשר מדובר בתמלול ותרגום של סרט, רצוי מאוד לבחור במתרגם בעל ניסיון וידע בתרגום כתוביות, המיומן בחלוקה נכונה של הטקסט והתאמתו לסצינה המופיעה על המסך בכל רגע נתון.
 • תמלול איכותי צריך להיעשות על ידי איש מקצוע, הבקי בכל דקויות השפה ויודע לבצע עבודה זהירה ומדויקת.
 • יש להקפיד שהמסמך שעבר תמלול יוגש ללקוח כשהוא נקי משגיאות כתיב.
 • בביצוע תמלול איכותי, חובה להקפיד שאף מילה לא תישמט במהלך העבודה. אסור שהמתמלל ישמיט דברים שאולי נראים לו בלתי חשובים - בין אם בשל חוסר תשומת לב מצדו או עקב הפעלת שיקול דעת מוטעה בהקשר זה - שכן כל מילה יכולה להיות בעלת חשיבות רבה עבור מזמין העבודה.

חברת גלובוס תרגומים מעסיקה לעיתים מספר אנשים כדי שיבצעו עבודת תמלול אחת: אדם אחד לביצוע התמלול עצמו, אדם נוסף לביצוע תרגום מדויק במקרה הצורך, ובמקרים מסוימים עורך העובר על המסמך המודפס ומוודא שהוא ערוך היטב ונקי משגיאות כתיב.

גלובוס תרגומים מציעה:

 • תמלול קלטות בכל השפות, כולל הקלטות ביתיות.
 • תמלול פגישותתמלול שיחות ותמלול ראיונות
 • תמלול שיחות טלפון
 • תמלול ישיבות בוררויות ופרוטוקולים
 • תמלול כנסים והרצאות
 • תמלולים לצורך הגשה לבית משפט.

אנו מבטיחים אספקת עבודה מדוייקת, איכותית, דיסקרטית ואמינה.

לקבלת הצעת מחיר שלחו את הקובץ לתמלול. אם מדובר בקובץ גדול (מעל 10 מגה ביט), מומלץ לשלוח דרך אתר כדוגמת jumbomail.co.il ואנחנו נקבל קישור (לינק) להורדה.

חשוב לציין כי החומר המתומלל וכן פרטי הלקוח נשמרים בדיסקרטיות.

מהו תמלול?

תמלול הינו פעולה שבה מבוצעת העברה של קטע קולי לטקסט. שירותי תמלול נדרשים בדרך כלל כאשר יש חשיבות רבה לרישום הטקסט המדויק, במקומות שבהם נודעת חשיבות לטקסט המדויק, בסיטואציות שונות כגון: אולמות בית המשפט, עבודות אקדמאיות, תמלול נאומים, ישיבות ואף האזנות סתר.

תפקיד המתמלל הוא להעביר את הקטע הקולי לטקסט ללא שגיאות איות, במהירות מירבית ולפי כללי ניסוח ותחביר תקניים. לביצוע עבודת תמלול איכותית יש חשיבות מכרעת, מכיוון ששהתמלול מהווה תיעוד על הכתב שאי אפשר לשנותו. אפשר ללמוד על חשיבותו של תמלול מדויק מהשימוש בו בבתי המשפט השונים; אם מתמללת שמעה והקלידה את המילה "הינו", בעוד המילה המקורית שנשמעה בהקלטה או באולם הדיונים בבית המשפט היא "אינו", היא למעשה שינתה לחלוטין את מהות המילה.

השימוש והצורך בשירותי תמלול התפתחו עם השנים, כפי שמעיד מספרם הרב של תחומי התמלול השונים: תמלול הרצאות, כנסים, שיחות טלפון ועוד. המעבר המסיבי לאמצעי הקלטה והשמעה דיגיטאליים בשנים האחרונות הפך את השגת קטעי הקול, "חומר הגלם" הבסיסי של עבודת התמלול, למשימה פשוטה וזמינה לכל אדם - אין עוד צורך בתמלול קלטות מיושנות, הצריכות להגיע פיזית לחברת התמלול; די בקובץ קולי, הנשלח בהודעת דוא"ל לחברות התמלול השונות. בנוסף, מאחר ואפליקציית ההקלטה קיימת כמעט בכל הטלפונים הסלולאריים, גדל הביקוש לתמלול שיחות טלפוניות, ועמו הפופולאריות של חברות התמלול השונות.

מכיוון שהתמלול נוגע במגוון רחב מאד של תחומים, הצורך בתמלול מקצועי חשוב ומהווה נדבך בסיסי בכל חברות התמלול השונות; תמלול ישיבות שמאות ובוררויות מצריך ידע בתמלול שיחות עם מספר רב של משתתפים, ואילו תרגום רפואי וכלכלי מצריך ידע בסיסי בתחום, תוך הכרה של ניבים וביטויי מפתח בנושאים הרלוונטיים. זיהוי הצרכים המיוחדים לכל תחום והקצאת האנשים המתאימים הוא אחד המרכיבים העיקריים באיכות ובמקצועיות של חברת התמלול.

אנו נשמח להציג בפניכם את שיטת העבודה שלנו. צרו קשר עם צוות המכירות שלנו כדי שנוכל ללמוד על דרישותיכם.

לדף יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר מהירה

בניית אתר אינטרנט Frameworkכל הזכויות שמורות © גלובוס תרגומים 2005-2015